Bralna značka ponosno začenja že 58. sezono branja, ki združuje pod skupnim imenom različne generacije bralcev: od malčkov v vrtcih do starostnikov.
17. septembra tako začenjamo z novim bralnim letom.

“KNJIGOLOGI” PRIPOROČAJO
Ob tej priložnosti pripravljamo v šolski knjižnici okroglo mizo z naslovom “Knjigologi priporočamo”, kjer bodo devetošolke spregovorile o svojih najljubših knjigah in tako slavnostno odprle novo sezono bralne značke. Na okroglo mizo še posebej vabimo učence zadnjega triletja, in seveda tiste, ki se soočajo z večno dilemo, kaj brati.

Okrogla miza bo v ponedeljek, 18. septembra, ob 13.15 v šolski knjižnici.

“Knjige so dragocene, ohranjajo jezike sveta, ker so v njih spravljene esence čustev in etičnih norm, ker je v njih shranjeno znanje človeštva,” pravi dr. Dragica Haramija, predsednica Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS.