Naravoslovni dan na morju

Dan se je začel zgodaj zjutraj, s se je splačalo vstati. Pred šolo smo se zbrali ob 5.45 in se okoli šeste ure odpravili z dvonadstropnim avtobusom proti morju. Že več kot eno leto nismo šli na noben izlet zaradi epidemioloških ukrepov, zato smo bili polni vznemirjenja in pričakovanj. Med vožnjo smo prisluhnili zanimivim predstavitvam krajev, ki smo jih učenci pripravili sami. Ko smo prispeli v Fieso, smo hitro skočili v vodo. S seboj smo imeli potapljaška očala, plavutke in sak, saj smo iz morja nabirali raznorazne organizme in naredili čisto pravi akvarij. Po kopanju je sledilo kosilu v mestu Piran, ogled Tartinijevega trga, muzeja školjk in akvarija. Okoli pete ure popoldan smo že rahlo utrujeni sedli na avtobus ter se odpeljali proti domu. Učiteljica Darinka nas je med potjo razveselila z novico, da bomo imeli postanek še na Trojanah. Posladkali smo se s slastnimi krofi. Ob prihodu domov smo bili utrujeni, a polni prelepih vtisov tega nepozabnega dne.

Eva Purgaj in Kata Milić, 7. c