Letošnja sezona Bralne značke se je komaj dobro začela, pa smo prve že spravili pod streho. Čestitamo Tamari Ločnikar iz 8. a, ki je obveznosti izpolnila prva, in Nuši Kovač iz 8. c, ki je druga med 6. – 9. razredi opravila Bralno značko.

In kaj sta dekleti prebirali?

Naslovi romanov: Poslednja pesem (N. Sparks), V njenih čevljih (J. Wiener), Sama doma (D. Muck), Moje skrivnosti (S. Kinsella), Cena za nebesa (S. Brown), Temno sonce (N. Omahen), Ajda in Razbojnikovi (S. Kolu), Blazno resno slavni (D. Muck) ter poezijo Toneta Pavčka, Alojza Gradnika in Branka Čopića.

Zelo pridno za Bralno značko berejo in pripovedujejo tudi v 6. razredu. Iz 6. a je obveznosti prav danes, 7. oktobra, opravila Špela Capello. Čestitamo Špeli, ki je Bralno značko dosegla tretja. Pogovarjali sva se o naslednjih knjigah: Iskalec zvezde (T. Bowler), Deček v črtasti pižami (J. Boyne), Vonj poletja (R. Vantur) in o Desini Blazno resno o šoli. Med poezijo pa je šestošolka izbrala Jaz sem blazno vate  (B. Novak) in Nova faca (T. Pavček).