Šesto- in sedmošolcem so se danes s predstavo Šola – lahko boli, lahko vzpodbudi predstavili mladi gledališčniki NAS15 iz OŠ Zreče z mentorico Barbaro Potnik.

Šola, ki lahko boli ali vzpodbudi, je avtorski gledališki projekt na temo letošnjega otroškega parlamenta. Učenci OŠ Zreče so tokrat izrazili sebe in svoja stališča do šole  preko igre vlog. Predstava govori o odnosih med učenci in učitelji ter o kunstruktivnem reševanju problemov in konfliktov, ki so del šolskega vsakdana. Skozi različne prizore iz šolskih klopi nas mladi igralci opomnijo, da smo odgovorni za svoje vedenje, učijo nas komunikacijskih veščin, vzpodbudijo k samoizpraševanju, izražanju čustev in kritičnemu mišljenju. Predstava je zato lahko krasna iztočnica za iskren pogovor o še tako pomembni šolski temi – odnosih.