Noč branja za zadnje triletje smo tokrat združili s športom in šahom. Povezali smo se z nekaterimi društvi v občini Slovenske Konjice, ki na različne načine navdušujejo učence za šport in so vedno pripravljeni na sodelovanje s šolo.
Na Noči branja so tako mladi bralci metali na koš s Košarkarskim klubom Slovenske Konjice, se pomerili v polnočnem turnirju v šahu pod budnim vodstvom šahovskega mojstra Iva Marinoviča in Gorazda Gorjupa, še prej pa uživali v twirlinški predstavi naše tretješolke Lili in tudi sami vrteli palico. Kot vedno smo se tudi tokrat imeli odlično.
Za vstopnico so učenci morali prebrati mladinski roman Srebro iz modre špilje ali katerokoli drugo delo pisatelja Slavka Pregla, ki nas bo na šoli obiskal 17. maja ob zaključku bralne značke.