V sklopu programa Društva slovenskih pisateljev Povabimo besedo, ki ga financira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije, smo ob svetovnem dnevu poezije, 21. marcu, na šoli gostili Andreja Rozmana Rozo. Pesnik, pisatelj, igralec … je na prvi pomladni dan navdušil peto- in šestošolce, ki komaj čakajo, da se z avtorjem ponovno srečajo 17. aprila v Narodni galeriji, na nagradnem izletu Društva Bralne značke in podjetja Hofer.

Kaj je Povabimo besedo?
Društvo slovenskih pisateljev od leta 1996 organizira in koordinira izobraževalni program Povabimo besedo. Namen projekta je vzpodbujanje zanimanja za slovensko književnost s strani članov Društva slovenskih pisateljev med najmlajšimi in najstniki – program je tako namenjen otrokom v vrtcih, osnovnošolcem in dijakom, pa tudi študentom.

Pesmi iz galerije so dobile podpis avtorja. Andreja Rozmana Rozo pa so na začetku otroci razveselili z Lumpijevim rojstnim dnevom, pesmico, katero besedilo je napisal že davno …