Z brekom do knjige

Prav prijetno je v šolskem atriju na leseni klopci posedeti pod brekom. Pod brekom?, bi se vprašal marsikdo. Ja, to cvetoče drevo, ki so nam ga pred leti podarili domači gozdarji, se imenuje brek.

Vas zanima, kako vas lahko naš šolski brek pripelje do knjižne nagrade?
Če o tem drevesu v naslednjih 10 dnevih spesnite pesem, jo prinesete v knjižnico ali pošljite knjižničarki po elektronski pošti, lahko osvojite knjigo. Najboljše 3 pesmi bomo namreč nagradili.

Kaj je brek?

Brek (Sorbus torminalis) je listopadno, srednje hitro rastoče drevo, ki zraste v višino do 25 metrov. Lubje je gladko in sive barve. Listi so temno zeleni, jeseni rumeni. Bela socvetja se pojavijo ob koncu pomladi. Plodovi so rjavo rdeče jagode, premera do 15 milimetra, ki so uporabne šele po prvi zmrzali. Velikokrat se uporabljajo za pripravo žganih pijač. Rastlina ima rada toplo in sončno lego. Dobro prenaša mestno okolje, vročino in sušo.

POVEZAVA