V juniju smo se osmošolci peš odpravili čez Konjiško goro do Špitaliča, kjer ima naša šola namestitvene kapacitete, in tam bivali tri dni. Imeli smo voden ogled Žičke kartuzije, kjer smo izvedeli veliko zanimivih podatkov o življenju kartuzijanov. Učitelj tehnike je pripravil delavnice iz robotike in geocaching. Pokazal nam je tudi delovanje drona in nas z njim fotografiral. Prostovoljci domačega Rdečega križa so za nas izvedli krajši tečaj prve pomoči. Da nismo bili lačni, je poskrbel kuhar Alen, ki nam je pripravljal zelo dobre obroke. Dneve smo si popestrili z vodnimi igrami, peko hrenovk na odprtem ognju, igranjem na harmoniko, igranjem družabnih iger in tekmovanju iz logičnih ugank. Predvsem nam je bilo všeč, da smo tri dni preživeli s sošolci, brez telefonov in računalnikov.

Učenci 8. a, b in c razreda