Natanko teden dni po kulturnem prazniku so devetošolci bogatejši še za dve kulturni izkušnji, ki so ju doživeli v Ljubljani. Najprej so jih mladi igralci v uro trajajoči moderni predstavi Romeo in Julija  zabavali in nasmejali  kljub tragičnemu koncu Shakespearovih junakov. Sledil je ogled Moderne galerije, kjer jim je zapleteno vsebino ekspresionizma in konstruktivizma ne samo konkretiziral, ampak tudi na edinstven način razložil Dragan Živadinov.

otroci prva zivadinov

Za piko na i pa je poskrbel njegov gost, ruski kozmonavt Sališan Sharipov. Med drugim je povedal, kako je pol leta preživel na mednarodni vesoljski postaji MIR, kako je doživljal breztežnostni prostor, kako se je moral  zelo veliko učiti o vseh znanostih. In še njegova misel: »Kozmonavt je poslanec planeta Zemlja. Poslanstvo kozmonavta je, da spremenimo mišljenje. Ko sem se vrnil iz vesolja, sem postal drug človek – potrpežljiv, miren, naraven.«