Nacionalna agencija programov Evropskih skupnosti in programov mednarodne mobilnosti CMEPIUS je izbrala projekte za program Erasmus+ na področju šolskega izobraževanja. OŠ Pod goro se je prijavila na razpis Erasmus+ KA1, ki spodbuja učno mobilnost posameznikov in sicer vseh strokovnih delavcev, vključenih v proces izobraževanja na različnih nivojih, za namen poučevanja, izobraževanja, usposabljanja ali sledenja na delovnem mestu (“job shadowing“) v eni od programskih držav.

Strokovni delavci bodo opravljali sledenje na delovnem mestu in pridobili znanja s področja dela z nadarjenimi učenci, nasilnimi učenci, učenci s posebnimi potrebami, učenci z učnimi primanjkljaji in na področju inkluzije. Prav tako se bodo udeležili strukturiranega tečaja za učence s posebnimi potrebami. Partnerske šole oz. institucije prihajajo iz Danske, Finske, Portugalske, Nemčije in Velike Britanije.