Na OŠ Pod goro Slovenske Konjice smo se letos odločili, da sodelujemo v projektu PEŠBUS in tako spodbujamo učence, da z dnevom začnejo aktivno.
Projekt Pešbus se v Sloveniji odvija že tretje leto, vanj pa se vključujejo šole iz vseh koncev države. Nekatere ga izvajajo projektno, na primer le enkrat za 14 dnevno obdobje, druge pa so ga izvajale že večkrat in tudi za daljše obdobje. Mi smo se odločili, da bomo od 28. maja do 8. junija v Pešbus vključili čim več učencev od 2. in 4. razreda.  Zaenkrat jih je 39, “vozijo” pa 4 proge Pešbusa. Vse postaje na progah so označene s posebnimi tablami. Zjutraj se tako učenci odpravijo v šolo v spremstvu staršev, starih staršev in prostovoljcev. Njihova naloga je zbrati čim več peš prihodov v šolo, za kar bodo dobili drobno nagrado. Posebna zahvala gre vsem 12 prostovoljcem, ki so bili pripravljeni prevzeti odgovornost in vsak dan spremljajo otroke v šolo.