V tednu otroka so pot pod noge vzeli naši najmlajši šolarji in se s Slomškove podali v šolsko knjižnico.

Že ob prvem obisku jih je tam čakalo darilo, in sicer slikanica Marka Kravosa Hiša selivka, ki so jo skupaj s knjižničarko tudi prebrali. Glasno so ponavljali čarobni škratov urok in se naučili primorsko besedo za paradižnikovo omako.

Naučili so se tudi, kako ravnati s knjigami, kako se v šolski knjižnici vesti in prav vsi so knjižničarki obljubili, da bodo naredili bralno značko, saj so se slikanice, ki jo je vsem prvošolcem po Sloveniji v dar poklonilo Društvo Bralna značka, izredno razveselili.

Veseli pa so bili najmlajši bralni značkarji tudi konec lanskega šolskega leta, ko jih je z gledališčem kamišibaj razvajala vsestranska ustvarjalka, domačinka Maja Furman.