V začetku februarja je v Ljubljani potekalo regijsko tekmovanje The World’s Scholars Cup, ki se ga je udeležilo 150 tekmovalnih skupin iz osnovnih in srednjih šol iz Srbije, Italije, Avstrije in Slovenije.
Našo šolo so zastopali Alja Kukovič, Ema Marguč, Lara Kos, Konstantin Milić, Sandy Cizej, Jure Capl, Žiga Jaka Gobec, Ema Emilija Kvas, Nika Kavčič in Ivana Delić pod mentorskim vodstvom učiteljice Nele Bejat Krajnc.
Tekmovali so v 4 kategorijah in šestih predmetnih področjih (zgodovini, naravoslovju, družboslovju, književnosti, likovni in glasbeni umetnosti in posebnem področju – nerešene skrivnosti). Tekmovanje je potekalo v angleškem jeziku.
Naši tekmovalci so bili izjemno uspešni in so prejeli kar 8 zlatih in 13 srebrnih medalj.
Ema Emilija Kvas je bila med 500 tekmovalci v kategoriji debata uvrščena med prvih 20 najboljših debaterjev, zato je bila tudi izbrana za vlogo sodnika na slavnostnem Show debate Case, kjer so tekmovali najboljši govorci pred vsemi 500 tekmovalci.